KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12771247
*
nr 1277 1247
Sven Lignell
(f. 1927), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Olja på duk, signerad, 27x65 cm
Sven Lignell, svensk bildkonstnär född 1927.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 september 2019
kl 18:06:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/9 14:13:45
1
150 kr
29/9 22:44:27
2
200 kr
30/9 13:49:54
3
500 kr
30/9 15:49:50
2
450 kr
30/9 15:49:50
3
500 kr (Budbetjänt)
30/9 17:32:17
2
700 kr
30/9 18:01:13
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben sven lignell sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
*
Sven Lignell
Sven Lignell, svensk bildkonstnär född 1927.
Läs om budbetjänten
nr 1277 1247
Sven Lignell
(f. 1927), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Olja på duk, signerad, 27x65 cm
Sven Lignell, svensk bildkonstnär född 1927.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 30 september 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 29/9 14:13:45 | 1 | 150 kr |
| 29/9 22:44:27 | 2 | 200 kr |
| 30/9 13:49:54 | 3 | 500 kr |
| 30/9 15:49:50 | 2 | 450 kr |
| 30/9 15:49:50 | 3 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 30/9 17:32:17 | 2 | 700 kr |
| 30/9 18:01:13 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben sven lignell sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12



